Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Ping’inizi Nasıl Düşürürsünüz?

Çevrimiçi oyun oynarken gecikme

Çevrimiçi oyun oynarken gecikme yaşarsanız pinginizi kontrol etmeniz gerekir. Tam bu noktada size pinginizi nasıl düşüreceğinizi anlatacağız. Yazımızı okumaya devam edin.

Ping nedir?
Birçok kişi hızlı duyarlı bir internet bağlantısının yalnızca iyi bir indirme ve yükleme hızına bağlı olduğunu varsayar ancak bundan daha fazlası vardır. Çoğu çevrimiçi oyun diğer oyuncuların veya sunucuların pingleriyle birlikte ping sürenizi gösterir. Ping’iniz yaklaşık 150 (veya daha fazla) ise gecikme nedeniyle oyunu oynarken neredeyse kesinlikle sorun yaşarsınız.

Ping hızı nasıl ölçülür?
İnternet bağlantınızın gecikmesini en popüler çevrimiçi hız testi olan Speedtest.net’i kullanarak test edebilirsiniz. İnternet bağlantınızın gecikmesini en popüler çevrimiçi hız testi olan Speedtest.net’i kullanarak test edebilirsiniz.

Ping nasıl azaltılır?
Ping’inizi azaltmanın tek bir yolu yoktur ancak en basit çözüm bilgisayarınızdaki diğer tüm programları ve pencereleri kapatarak arka planda çalışan ve ping’i etkileyebilecek hiçbir etkin indirme olmadığından emin olmaktır. Hala yüksek bir ping alıyorsanız cihazınızı yönlendiricinize yaklaştırmayı deneyin ve daha da iyisi ucuz Ugreen CAT7 Ethernet kablosu gibi bir Ethernet kablosu kullanarak bilgisayarınızı veya konsolunuzu doğrudan yönlendiricinize bağlayın. Yönlendiriciniz ve duvar kutusu arasındaki kabloları da kontrol edin. Bu işe yaramazsa kitaptaki en eski numarayı denemeniz gerekir: yönlendiricinizi kapatın ve tekrar açın. Özellikle güç kablosunu yönlendiricinizden çıkarın ve tekrar takmadan önce yaklaşık bir dakika bekleyin. Kurulumunuz ayrı bir yönlendirici ve modemden oluşuyorsa yalnızca yönlendiriciyi değil ikisini de kapattığınızdan emin olun.
Yukarıdaki tüm adımları izlediyseniz ve hala kötü bir pinginiz varsa yapmanız gereken tek şey internet servis sağlayıcınızı aramaktır. ISS’niz genellikle olası sorunları uzaktan algılayıp giderebilir