Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Laptop Fanından Çıkan Gürültülü Sesler İçin Çözümler!

Günümüzde hemen hemen birçok

Günümüzde hemen hemen birçok kişi dizüstü bilgisayarları tercih ediyor ve taşınabilir özelliğinden dolayı herkesin günlük yaşamda işini kolaylaştırıyor. Ancak bu bilgisayarların fanından gelen garip sesler kullanıcıların canını sıkıyor. Peki çıkan bu garip sesler için ne yapabiliriz?

1. Kullanmadığınız Uygulamaları Kapatın
Bilgisayarınızda kullanmadığınız sürekli açık olan programlar hem işlemciyi hem belleği hem de diskleri gereksiz yere meşgul ederler. Bu da daha fazla güç ister ve bilgisayarınız daha çok çalışmasına sebep olur. Gereksiz uygulamaları kapatmak için Görev yöneticisini açın arka planda çalışan uygulamaları bulun ardından bunları tek tek kapatın. Geriye sadece ihtiyacınız olan uygulamalar kalsın daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatın.

2. Yazılımsal Temizlik
Windows işletim sistemine sahip olan cihazlar kötü yazılımlara çok maruz kalabilirler. Genellikle bu tür yazılımlarda arka planda çalışır. Dolayısıyla bilgisayarlarınız yorulur. Bu sorunu çözmek için ise sizlere tavsiyemiz güvenilir bir antivirüs programı kullanmanızdır.

3. Fiziksel Temizlik
Çıkan garip sesler belki de yazılımsal değildir. Bilgisayarınız ne kadar hava aldığı ile ilgili olabilir. Bilgisayarınız yeterince hava almazsa hava döngüsünü sağlayamazsa fanın çok fazla ısınmasına sebep olur. Bu noktada fiziksel temizlik önemlidir.

4. iyi Bir Soğutucu Kullanın
Eğer tüm bu çözümler işe yaramazsa üçüncü taraf bir destek iyi olacaktır. İyi bir soğutucu kullanmak bilgisayarınız için çok iyi olacaktır.