Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İşte iPhone 13 Kamerası Hakkındaki İlk Detay!

Apple’ın dört modelden oluşan

Apple’ın dört modelden oluşan iPhone 12 serisini tanıtmasının üzerinden oldukça kısa bir zaman geçmiş olmasın rağmen iPhone 13 kamerası hakkında ilk detay ortaya çıktı! Sürekli yenilik peşinde olan Apple hız kesmeden iPhone serisini geliştirmeye devam ediyor. İşte O detaylar!

iPhone 13 Daha Düşük Diyafram İle Piyasaya Sunuluyor
Analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple’ın iPhone 13 ile kameralarında daha da hızlı bir lens sunabileceğine inanıyor. iPhone 12 ile benzerlik gösterse de İphone13’ün kamerasının daha iyi olacağı beklentisi gündemde. Kameralardan biri özellikle Ultra Geniş modül f/1.8 diyafram açıklığına sahip olabilir. Şu anda iPhone 12’nin Ultra Geniş kamerası f/2.4 diyafram açıklığına sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Diyafram açıklığını bilmeyenler için bu özelliği açıklayacak olursak; temelde kameranızın sensörüne ne kadar ışık girdiğiyle alakalıdır. Daha düşük bir diyafram açıklığı genellikle daha fazla ışık anlamına gelir. Çünkü daha açık olur bu nedenle f/1.8 lens f/2.4 diyafram açıklığına sahip bir lensten daha fazla ışığa izin verir. Ayrıca daha fazla ışığın içeri girmesine izin verildiği için fotoğrafların daha hızlı çekilmesine yardımcı olur ve bu da fotoğraflar daha hızlı çekildiği için kamera sarsıntısı gibi şeylerin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Tipik olarak daha düşük diyafram açıklıkları da bokeh etkisine yardımcı olur. Ancak bunun iPhone 13’te nasıl olacak henüz kesin bir bilgimiz yok. Kuo ayrıca tasarım açısından iPhone 13’ün iPhone 12 ile aynı kalacağını iddia etmeye devam ediyor. Bu yüzden şimdilik ciddi bir tasarım değişikliği beklememekte fayda var diyebiliriz.