Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Instagram DM’de mesaj varmış gibi gösteriyor ama mesaj yok!

Instagram DM’de mesaj varmış

Instagram DM’de mesaj varmış gibi gösteriyor ama mesaj yok! Bugün sizlere instagram’da DM kutusunda mesaj olduğunu ancak girildiğinde mesaj olmadığı hatasının nedeni ve çözümünden bahsedeceğiz. 

Tartışmasız en güzel uygulamalardan birisi olan Instagram’da DM özelliği ile arkadaşlarımızla mesajlaşıyoruz. Okunmayan mesajlar olduğunda DM üzerinde bildirim sayısını görüyoruz. Bunun anlamı ise okunmayan veya gelen mesajların olduğundan haberdar etmek diyebiliriz.

Ancak gün geliyor tüm mesajları okuduğumuz halde ve yeni bir mesaj gelmemesine rağmen 1 veya 2 şeklinde mesajınız var bildirimi DM simgesinin üstünde yer alıyor. Bizlerde bastığımızda ne okunmayan ne de yeni bir mesaj olmadığını görüyoruz.

Peki neden böyle bir hata bulunuyor?

Sizlerinde bildiği gibi instagram çok gelişmiş bir platform ve aktif kullanıcı sayısı çok fazla. Bu bakımdan sunucuların yoğunluğundan bazı veri akışlarında sıkıntılar çıkabiliyor.

Bu sorunun tek çözümü bazı mesajları silmek veya en aşağıya kadar inip en altta bulunan 3 mesajı veya daha fazlasını silmekle çözülüyor. Sizlere de bunun tek çözüm olduğunu bilerek bu işlemi uygulamanızı tavsiye etmekteyiz.