Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

En İyi Wifi Kanalı Bulma

Hemen hemen hepimiz internet

Hemen hemen hepimiz internet bağlantısı için evlerimize wifi ağı bağlatıyoruz ve birçok sayıda yakın komşular tanıdıklar yönlendirici için rekabet ediyor. İşte bu noktada yönlendiriciler devreye giriyor.

Bazı yönlendiriciler çok akıllıdır ve wifi ağınıza bağlanmak isteyen olduğunda wifi kanallarını otomatik bir şekilde değiştirir. Bu sayede wifiler çakışmaz ve sinyaller kaybolmaz. Eğer bir çakışma ya da herhangi bir siteye erişememe gibi bir sorun yaşıyorsanız yönlendiricinizi ve cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin. Bunun yanında yüksek değerli TP-Link Deco E4 gibi bir örgü Wi-Fi kiti satın alarak sorunu çözebilirsiniz.

Hangi Wifi Kanalları Meşgul Ve Ücretsiz Olduğunu Nasıl Öğreniriz?
Bunun için WiFi Analyzer adlı ücretsiz android uygulamasını kullanabilirsiniz. Aslında işletim sisteminize uygun olanını kullanmak iyi olacaktır. Uygulama kapsama alanındaki tüm Wi-Fi ağlarının bir grafiğini gösterir ve her ağı temsil etmek için farklı renkler kullanır. Bu da size sinyallerin güçlü olup olmadığını gösterecektir. Hangi kanalı kullandığını size söyleyen parabolün tepe noktasıdır. Mümkün olduğu kadar yönlendiricinizin seçeneklerinde 24 GHz ve 5 GHz ağlarını ayarlayıp ayarlayamayacağınızı kontrol edin.